Prof. Dr. M. Mustafa Aldur, MD-PhD

Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Anatomi Anabilim Dalı, Sıhhiye [06100] · Çankaya, Ankara, Türkiye

editor@literaturk.com

903122170468

💬 WhatsApp

💬 Telegram

Kayıtlar şahsî kütüphanemizde bulunan nadir kitap, dergi, efemera ve sair eserlerin fiziksel özelliklerine göre yapılmaktadır. Koleksiyonda bulunan eserler satılık değildir. Akademik gerekçelerle sınırlı olmak kaydı ile katalogda bulunan bazı nadir eserler için belirli koşullar çerçevesinde kısmi kullanım izni verilebilir. Ancak fotokopi ve PDF isteği gibi telif hakkı ihlali sayılabilecek taleplerle ilgili mesajlara cevap verilmeyecektir. Katalogdan düşülen eserler 'pasif' olarak belirtilmektedir.

Koleksiyondaki kimi eserlere ilişkin verilen Nadirat Endeksi [NE, Rarity Index] tarafımızdan geliştirilmiş bir indikatördür. NE, ülkemizde belirtilen tarih itibarı ile [sadece internette satışta olan eserler içerisinde] normal şartlar altında yaklaşık olarak bu eserle her 1 milyon [MM=milyon] eserde ne sıklıkla karşılaşılma ihtimali olduğunu gösterir. Bu değer sıfıra yaklaştıkça eserin bulunması göreceli olarak zorlaşmaktadır.

5✩ NE=ø - Unique [tek nüsha]; 4✩ 0≥NE>0.5 - Çok nadir; 3✩ 0.5≥NE>1 - Nadir; 2✩ 1≥NE>5 - Nadir sayılmaz; 1✩ 5≥NE - Kolay bulunur

KATALOG. 1647 ESER / 2322 = 70.93 %